Usługi DDD dla magazynów – deratyzacja w magazynach z żywnością, zwalczanie szkodników w magazynach spożywczych

Profesjonalna dezynsekcja w magazynie to kompleksowe działania ukierunkowane na eliminację szkodliwych owadów poprzez zastosowanie środków fizycznych, mechanicznych, chemicznych i biologicznych. Te działania zbyt często podejmuje się w reakcji na już istniejące zagrożenie, co generuje dodatkowe koszty, szczególnie w przypadku dużych powierzchni magazynowych. Warto zatem skorzystać z takiej usługi jak prewencyjna dezynsekcja w magazynach, która minimalizuje ryzyko inwazji owadów także w takich miejscach jak hala, hurtownia czy sklep.


Zwalczanie szkodników w magazynach spożywczych — na czym polegają dezynsekcja i deratyzacja?

Deratyzacja w magazynach z żywnością to proces, który obejmuje zwalczanie wszelkich szkodliwych gryzoni, które stanowią zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi. Wprawdzie wśród nich dominują szczury i myszy, będące najczęstszymi plagami w magazynach żywności, to warto zdawać sobie sprawę z tego, że deratyzacji podlegają także inne gryzonie, takie jak kuny, krety czy nornice.

Natomiast np. dezynsekcja w magazynie, zarówno w formie właściwej, jak i prewencyjnej, ma wyeliminować szkodliwe owady biegające oraz latające. Proces ten obejmuje zwalczanie karaluchów, prusaków, rybików, much, moli spożywczych, komarów, pcheł, wszy, mrówek, pluskiew, szubaków, gryzków oraz wielu innych owadów. Zwalczanie szkodników w magazynach spożywczych ma na celu skuteczne usunięcie insektów oraz zapobieżenie ich ponownemu pojawieniu się, stanowiąc kompleksowe rozwiązanie dla różnorodnych problemów wynikających z obecności owadów.


Dezynsekcja Lubin — z jakich metod korzystamy?

Nasza usługa dezynsekcji skupia się na skutecznym zwalczaniu zarówno owadów latających, takich jak osy, muchy, komary, szerszenie i mole, jak i owadów biegających, w tym karaluchów, prusaków, mrówek, pluskiew, wszy i pcheł. Działamy, korzystając z różnorodnych i efektywnych rozwiązań, które gwarantują wyeliminowanie zagrożeń związanych z obecnością szkodników.

W ramach naszych działań korzystamy ze zróżnicowanych metod, w tym:

  • mechanicznych — wykorzystujemy metodę wyłapywania, wytrzepywania oraz odkurzania, co pozwala na skuteczną eliminację owadów, zwłaszcza tych biegających,
  • chemicznych — aplikujemy środki owadobójcze, zapewniając efektywne zwalczanie szkodników przy minimalnym wysiłku ze strony klienta.