Usługi DDD
Omacnica spichrzanka to szkodnik żywności inaczej nazywany molem spożywczym. Główne miejsca występowania moli to ziarna zbóż i pochodne produkty, a także zioła, pasze, nasiona.

Szkodniki występują zarówno w zakładach produkcyjnych jak i domach mieszkalnych.

omacnica2

Procedura pozbycia się omacnicy spichrzanki jest wielopoziomowa. Należy przede wszystkim zacząć od profilaktyki, czyli:

– bezpośredniego zabezpieczenia przed dostawaniem się owadów z zewnątrz. Mamy na myśli montaż moskitier w oknach oraz siatek o drobnym oczku w kratkach wentylacyjnych.

– Produkty, które ewidentne są zanieczyszczone i widać ślady żerowania należy bezwzględnie usunąć natomiast te, które wyglądają za zdatne do użytku można umieścić na 5 dni do lodówki celem zniszczenia jajeczek, które mogły zostać złożone.

– Wszystkie ciemne miejsca tj. głębokie szuflady i tylne części szaf należy dokładnie umyć.

– Produkty najlepiej przechowywać w szklanych pojemnikach, stanowi to barierę dla moli spożywczych.

Gąsienice Omacnicy spichrzanki posiadają gryzący aparat gębowy dlatego wyrządzają bezpośrednie szkody w produktach żywnościowych. Mole spożywcze żerują w oprzędach z lepkiej nici, którą same produkują.

omacnica

JAK ZWALCZAMY :

Bardzo istotną kwestią podczas zwalczania moli spożywczych jest prawidłowe przygotowanie się do zabiegu. Jest to bardzo pracochłonne, jednak na tej podstawie dajemy GWARANCJĘ na wykonaną usługę.

Do zwalczania wykorzystujemy metodę zamgławiania ULV (zimna mgła). Dzięki zastosowaniu tej metody oraz odpowiednim doborze kombinacji środków chemicznych jesteśmy w stanie zapewnić skuteczność zabiegu już po pierwszej usłudze.
W przypadku występowania owadów latających w magazynach, stosujemy metodę zamgławiania „na gorąco”, wypełniając całą przestrzeń nośnikiem mgły wraz z insektycydem. Zapewnia to 100% skuteczność przeprowadzonego zabiegu.

Dojazd do klienta na terenie miast Legnica, Lubin, Jawor jest bezpłatny. W pozostałych przypadkach do ceny usługi należy doliczyć koszt dojazdu na podstawie odległości według mapy google.