Usługi DDD

Walka z komarami to najbardziej powszechna dezynsekcja, z którą mamy do czynienia w sezonie letnim. Odkomarzanie działek i ogrodów zapewnia ograniczenie populacji komarów i meszek w strefie wykonanego zabiegu. Warto mieć na uwadze, że oprócz dezynsekcji ważną rolę odgrywa inspekcja wizualna działki oraz eliminacja wszystkich czynników wpływających na rozwój komarów.  Larwy rozwijają się w środowisku wodnym, zatem należy zwrócić uwagę czy nigdzie nie zalega stojąca woda np. w wiadrach, starych oponach itp. Inna sprawa, gdy na działce znajduje się oczko wodne, wówczas można stosować preparaty tworzące film silikonowy na powierzchni wody przerywający cykl życiowy komarów  w następujący sposób:

 zniechęca samice komarów do składania jaj na powierzchni,

 zapobiega przyczepianiu się poczwarek do powierzchni i rozwojowi do osiągnięcia dojrzałości.

larwy komarów

Terenowe zwalczanie komarów wykonujemy metodą oprysku grubokroplistego oraz zamgławiania termicznego. Aktywność pyretroidów szybko zanika pod wpływem promieni słonecznych, co silnie ogranicza ich skuteczność w terenie otwartym, dlatego zabiegi odkomarzania odbywają się z reguły wieczorem lub bardzo wczesnym rankiem.

1
Największą zaletą metody odkomarzania z zastosowaniem zamgławiacza termicznego jest fakt, iż zadymianie roślinności bardzo gęstej pozwala na dotarcie insektycydem do najgłębszych warstw, w których owady takie jak komary i meszki znalazły schronienie. Zapewnia to także pokrycie liści środkiem owadobójczym od spodu. Daje to lepszą ochronę przed zmywaniem przez deszcz. Choć sam zabieg o ile jest efektowny i bardzo dokładny to w przypadku opadów atmosferycznych zdecydowanie mniej trwały od oprysku.

zamgławianie

Aby efekt odkomarzania był jeszcze lepszy, metodę zamgławiania termicznego łączymy z metodą oprysku grubokroplistego z dodatkiem żywicy politerpenowej. Celem takiego rozwiązania jest ograniczenie zmywania przez deszcz kontaktowo działających insektycydów. Roślinność zostaje pokryta cieniutką warstwą preparatu, który tworzy pod wpływem światła słonecznego film polimerowy, umożliwiający utrzymywanie się substancji aktywnej na liściach i igłach drzew i krzewów oraz na źdźbłach i końcówkach traw. Substancja jest wyeksponowana na działanie dla owadów odpoczywających na ich powierzchni w ciągu dnia.

termiczne

Na skuteczność zabiegu odkomarzania duży wpływ ma również skala zabiegu. Mianowicie jeśli działka, na której występują komary jest duża, wówczas najlepszym rozwiązaniem będzie przeprowadzenie dezynsekcji na całym obszarze, a nie tylko w miejscu gdzie najczęściej przebywają osoby tj. altana, taras.
Rekomendujemy wykonanie oprysku barierowego wokół planowanego obszaru, a następnie przeprowadzenie odkomarzania wewnątrz strefy planowanej dezynsekcji.
Oprysk barierowy funkcjonuje jako granica przed nalatywaniem nowych insektów z działek sąsiadujących. Dzieje się tak za sprawą permetryny, która działa jako substancja odstraszająca.

2
Dezynsekcję komarów przeprowadzamy tak, aby zapewnić bezpieczeństwo wobec ludzi oraz zwierząt. Zwłaszcza takich, które występują w bliskim sąsiedztwie i są narażone na działanie insektycydów podczas zabiegów (pszczoły, ryby).

Najczęściej usługi odkomarzania wykonujemy w rejonach miast Wrocław, Legnica, Lubin, Środa Śląska, Kąty Wrocławskie

Odkomarzanie — Lubin, Bolesławiec, Legnica

Dla poprawy komfortu pobytu na zewnątrz, np. na działce, nad jeziorem czy w ogrodzie konieczne jest zwalczanie komarów, które zawsze jest uciążliwe. Istnieje kilka metod odkomarzania:

  • metoda termiczna, polegająca na użyciu gorącej mgły,
  • opryski, będące najczęściej stosowaną metodą,
  • zimna mgła, czyli aerozolowanie ULV,
  • metoda biologiczna,
  • metoda fizyczna.

Można także zastosować metodę chemiczną, jednak należy pamiętać o przykryciu oczek wodnych folią, ponieważ większość środków chemicznych może być szkodliwa dla organizmów wodnych. Istnieje ryzyko, że preparaty te wpłyną na faunę akwenu, dlatego należy zachować szczególną ostrożność.

Zamgławianie komarów — Bolesławiec, Lubin, Legnica

Usługa, jaką jest zamgławianie na komary, polega na aplikacji substancji chemicznych na obszarze, z którego chcemy usunąć uciążliwe owady. Wykorzystuje ona formę mgły chemicznej, gdzie krople są lekkie i pozostają w powietrzu dłużej niż w przypadku standardowego oprysku. Dzięki temu mogą one przenikać w powietrzu i pozostawać w miejscach, gdzie jest to potrzebne. Zamgławianie jest szczególnie zalecane w obszarach o bujnej roślinności, gęstych zaroślach i szuwarach, które zwykle sprzyjają rozwojowi komarów i meszek.