Usługi DDD

Zamgławianie ULV czyli zamgławianie Ultra-Low Volume


Poznaj zalety oraz warunki stosowania tej metody dezynsekcji i dezynfekcji w sektorach zarówno prywatnych jak i firmowych. Zastanawiasz się czy to bezpieczne ?
Odpowiedź na to pytanie na pewno znajduje się poniżej.

ulv

CZYM JEST ZAMGŁAWIANIE ULV?

Zabieg dezynsekcji wykonywany metodą ULV to tak zwane „wytworzenie zimnej mgły”. Generator rozdziela ciecz roboczą na krople wielkości 10~50µm, które wyrzucane są z urządzenia silnym strumieniem powietrza. Wygenerowana w ten sposób mgiełka jest tak lekka, że bardzo długo utrzymuje się w powietrzu (efekt zawieszenia). Mały rozmiar kropel i unoszenie się w powietrzu – jest to klucz do wysokiej skuteczności zamgławiania. W porównaniu z tradycyjnym opryskiem grubokroplistym, metoda ULV pozwala na dokładną penetracje szczelin i zakamarków co podczas oprysku z lancy jest niemożliwe.

Czy zamgławianie ULV jest bezpieczne ?

Niewątpliwą zaletą zabiegu zamgławiania na zimno jest fakt, że pomimo gry słów „zamgławianie” – które kojarzy się z wysoką temperaturą i dymem oraz „na zimno” czyli rozproszenie substancji, której nośnikiem jest zimna woda, otrzymujemy idealny kompromis. Energią do wytworzenia mgły jest napięcie elektryczne 230V (brak spalin towarzyszących urządzeniom zasilanym benzyną lub gazem), a substancja czynna w postaci rozproszonej cieczy nie traci swoich właściwości biobójczych tak jak ma to miejsce w przypadku podgrzewania większości preparatów do zwalczania owadów, które są wrażliwe na zmiany temperatury (permetryna). W przeciwieństwie do tradycyjnego oprysku w przypadku dezynsekcji metodą ULV wykorzystywane są niewielkie ilości cieczy roboczej, za to zdecydowanie wyższe stężenia substancji czynnej. Ponadto stosujemy w cieczy roboczej produkt, który obniża napięcie powierzchniowe wody. Dzięki temu zwiększa się przyczepność i dokładność pokrycia opryskiwanej powierzchni. To bardzo istotne jeśli zależy nam na tym, aby np. na ścianach nie powstawały zacieki lub gdy mamy w danym miejscu rzeczy, których nie powinno się nadmiernie zwilżać.

ulv bolesławiec

Efekt biobójczy metody ULV ?

Dezynsekcja metodą ULV ma charakter zwalczający oraz prewencyjny.
W momencie zabiegu rozproszony preparat pokrywa ciała insektów ale również pokrywa powierzchnie wszystkich elementów znajdujących się w przestrzeni poddawanej zabiegowi. Mikrokapsułki z substancją trująca znajdujące się w roztworze środka, którym wykonywany jest zabieg pozostają na powierzchni po odparowaniu wody będącej nośnikiem. Owady, które przemieszczając się będą miały kontakt z mikrokapsułkami, na skutek uwolnienia się trucizny zostaną pokryte warstwą substancji czynnej. W momencie żerowania substancja z odnóży przedostanie się do ich układu pokarmowego oraz jest wchłaniana przez powierzchnie ciała – następuje efekt zwalczania.

Najskuteczniejsza metoda walki z pluskwami – pluskwy Lubin

Wykonując dezynsekcje pluskiew, swoją skuteczność opieramy głównie na metodzie aerozolowania pomieszczeń czyli zamgławiania ULV. Dzięki temu możemy zaaplikować preparat w trudno dostępne kryjówki insektów, nawet jeśli klient nie do końca prawidłowo przygotuje mieszkanie do dezynsekcji. Dla uzyskania najwyższej skuteczności odpluskwiania przesyłamy klientom listę dotyczącą tego jak należy przygotować się przed zamgławianiem ULV oraz jakie czynności wykonać po zakończonym okresie karencji. Skuteczność na poziomie 100% uzyskujemy zawsze, gdy wykonujemy dwa zabiegi w odstępie dwóch tygodni. Dzięki temu otrzymasz od nas gwarancję na skuteczność odpluskwiania.

ulv pluskwy

ZAMGŁAWIANIE ULV – KIEDY STOSUJEMY?

W dezynsekcji jak i w dezynfekcji zamgławianie ULV stosuję się między innymi do:
• zwalczania szkodników: moli spożywczych, pcheł, prusaków, karaluchów, pluskiew, much, gryzków, chrząszczy;
• zwalczania grzybów i pleśni;
• dezynfekcji mieszkań i obiektów gospodarczych (skutecznie likwiduje bakterie oraz wirusy)
• usuwanie szkodników magazynowych (dezynsekcja magazynów);
• dezodoryzacja – likwidacja przykrych zapachów dzięki zastosowaniu specjalistycznych preparatów, które neutralizują przyczynę na zasadzie powierzchniowej reakcji chemicznej.

CZY ZAMGŁAWIANIE POZOSTAWIA ŚLADY ORAZ JAKI JEST OKRES KARENCJI?

zamgławienie ulv legnica

Preparaty wykorzystywane w metodach zamgławiania ULV nie pozostawiają śladów po odparowaniu wody. Dużą przewagą na tle tradycyjnego oprysku jest również fakt, że preparat jest bardzo mocno rozproszony i nie powoduje zamoczenia ścian, a co za tym idzie nie będą powstawały zacieki będące efektem połączenia kurzu i cieczy. Powierzchnie poddane zabiegowi pozostają wilgotne – nie mokre.

Z uwagi na „lekkość” substancji czynnej, która zostaje zawieszona w powietrzu okres karencji wynosi 8-12h. Jest to czas, który zapewni swobodne grawitacyjne osadzenie się preparatu na powierzchni.
Po tym czasie należy otworzyć okna i przewietrzyć pomieszczenie 30 min.

SKUTECZNOŚĆ ZAMGŁAWIANIA ULV

Zabiegi dezynsekcji i dezynfekcji (zwalczania szkodników i drobnoustrojów) wykonywane metodą zamgławiania to bardzo wysoka skuteczność zwalczania osiągnięta nie tylko samą formą aplikacji, ale również doborem odpowiednich środków do zdiagnozowanego problemu.

ulv

Zamgławianie ULV – Dezynsekcja Legnica.

Zabiegi świadczymy głównie na terenie Dolnego Śląska m.in. w miastach Legnica, Lubin, Jawor, Złotoryja, Polkowice, Głogów, Bolesławiec, Wołów, Ścinawa, Strzegom, Jelenia Góra, Wrocław
Oferujemy szybką realizację oraz fachową obsługę. Odpowiemy na wszystkie pytania.
Serdecznie zapraszamy do korzystania z usług DDD oferowanych przez Rat-Pol D.D.D. Serwis przy użyciu zamgławiaczy ULV.

Tylko pozytywne opinie.