Usługi DDD

Wiele osób zastanawia się i zadaje pytanie: co to jest zamgławianie ULV ? Poniższy artykuł przybliży tematykę tej metody dezynsekcji.

ulv

CZYM JEST ZAMGŁAWIANIE ULV?

Zabieg dezynsekcji wykonywany metodą ULV to tak zwane „wytworzenie zimnej mgły”. Generator rozdziela ciecz roboczą na krople wielkości 10~50µm, które wyrzucane są z urządzenia silnym strumieniem powietrza. Wygenerowana w ten sposób mgiełka jest tak lekka, że bardzo długo utrzymuje się w powietrzu (efekt zawieszenia). Mały rozmiar kropel i unoszenie się w powietrzu – jest to klucz do wysokiej skuteczności zamgławiania. W porównaniu z tradycyjnym opryskiem grubokroplistym, metoda ULV pozwala na dokładną penetracje szczelin i zakamarków co podczas oprysku z lancy jest niemożliwe.

Kolejną zaletą zabiegu zamgławiania na zimno jest fakt, że pomimo gry słów „zamgławianie” – które kojarzy się z wysoką temperaturą i dymem oraz „na zimno” czyli rozproszenie substancji, której nośnikiem jest zimna woda, otrzymujemy idealny kompromis. Energią do wytworzenia mgły jest napięcie elektryczne 230V (brak spalin towarzyszących urządzeniom zasilanym benzyną lub gazem), natomiast substancja czynna w postaci rozproszonej cieczy nie traci swoich właściwości biobójczych tak jak ma to miejsce w przypadku podgrzewania większości środków do zwalczania owadów, które są wrażliwe na zmiany temperatury (permetryna).

Dezynsekcja metodą ULV ma charakter zwalczający oraz prewencyjny.
W momencie zabiegu rozproszony preparat pokrywa ciała insektów ale również pokrywa powierzchnie wszystkich elementów znajdujących się w przestrzeni poddawanej zabiegowi. Mikrokapsułki z substancją trująca znajdujące się w roztworze środka, którym wykonywany jest zabieg pozostają na powierzchni po odparowaniu wody będącej nośnikiem. Owady, które przemieszczając się będą miały kontakt z mikrokapsułkami, na skutek uwolnienia się trucizny zostaną pokryte warstwą substancji czynnej. W momencie żerowania substancja z odnóży przedostanie się do ich układu pokarmowego i nastąpi efekt zwalczania.

ZAMGŁAWIANIE ULV – KIEDY STOSUJEMY?

• zwalczanie szkodników: moli spożywczych, pcheł, prusaków, karaluchów, pluskiew, much, gryzków, chrząszczy,
• zwalczanie grzybów i pleśni.
• dezynfekcja mieszkań i obiektów gospodarczych
• usuwanie szkodników magazynowych
• dezodoryzacja – likwidacja przykrych zapachów.

CZY ZAMGŁAWIANIE ZOSTAWIA ŚLADY ORAZ JAKI JEST OKRES KARENCJI?

Preparaty wykorzystywane w metodach zamgławiania ULV nie pozostawiają śladów po odparowaniu wody. Dużą przewagą na tle tradycyjnego oprysku jest również fakt, że preparat jest bardzo mocno rozproszony i nie powoduje zamoczenia ścian, a co za tym idzie nie będą powstawały zacieki będące efektem połączenia kurzu i cieczy. Powierzchnie poddane zabiegowi pozostają wilgotne nie mokre.

Z uwagi na „lekkość” substancji czynnej, która zostaje zawieszona w powietrzu okres karencji wynosi 6-8h. Jest to czas, który zapewni swobodne grawitacyjne osadzenie się preparatu na powierzchni.
Po tym czasie należy otworzyć okna i przewietrzyć pomieszczenie 30 min.

SKUTECZNOŚĆ ZAMGŁAWIANIA ULV

Zabiegi dezynsekcji i dezynfekcji (zwalczania szkodników i drobnoustrojów) wykonywane metodą zamgławiania to bardzo wysoka skuteczność zwalczania osiągnięta nie tylko samą formą aplikacji, ale również doborem odpowiednich środków do zdiagnozowanego problemu.

croach

GDZIE ŚWIADCZYMY NASZ USŁUGI ?

Zabiegi świadczymy głównie na terenie Dolnego Śląska m.in. w miastach Legnica, Lubin, Jawor, Złotoryja, Polkowice, Głogów, Bolesławiec, Wołów, Ścinawa, Strzegom, Jelenia Góra

Serdecznie zapraszamy do korzystania z usług DDD oferowanych przez Rat-Pol D.D.D. Serwis przy użyciu zamgławiaczy ULV.

Tylko pozytywne opinie.