Usługi DDD

Ozonowanie pomieszczeń pozwala na usunięcie z powietrza groźnych dla zdrowia bakterii, wirusów, zarodników grzybów, pleśni oraz alergenów.

ozon

Ozon jako alotropowa odmiana tlenu ma wysokie właściwości utleniające i idealnie spełnia się w roli środka dezynfekującego. Dzięki swoim właściwościom zapewnia wysoką skuteczność zabiegu, pozostawiając świeży zapach jak po burzy.

Czy ozonowanie pomieszczeń jest bezpieczne ?

Bardzo istotną zaletą powyższej metody jest fakt, iż ozon jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia i może być stosowany dowolną ilość razy w pomieszczeniach użytkowych. Zabiegi ozonowania skutecznie zapobiegają infekcjom oraz zakażeniom. Ozon stanowi zagrożenie tylko w przypadku, gdy zabiegi wykonywane są bez użycia miernika ozonu czyli „bez nadzoru”. Bardzo wysokie stężenia osiągane tylko poprzez użycie ozonatorów przemysłowych potrafią spowodować przedwczesne postarzanie się elementów skórzanych, gumowych , plastikowych w skutek reakcji intensywnego utleniania.

Skuteczna metoda w walce z alergenami – Dezynfekcja Lubin

Wygenerowany ozon O3 wchodzi w reakcję utleniając związki organiczne powierzchniowo. Niszczy roztocza, bakterie, wirusy.
Po prawidłowo wykonanym zabiegu, z udokumentowanym stężeniem ozonu na mierniku powietrze jest czyste i wolne od wszelkich alergenów, które w dużym stężeniu i długim czasie ekspozycji na człowieka mogłyby być przyczyną powstawania chorób układu oddechowego takich jak np. astma.

ozonowanie legnica

Dezynfekcja – zwalczanie wirusów i bakterii

Placówki gdzie gromadzi się duża ilość osób, czyli instytucje, szkoły, przedszkola są miejscem rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych takich jak np. grypa.
Ozonowanie takich miejsc pozwala na zwiększenie bezpieczeństwa względem drobnoustrojów chorobotwórczych, dzięki zachowaniu czystego i świeżego powietrza bez zarazków i grzybów.

Metoda ozonowania jako metoda DEZYNFEKCJI skutecznie likwiduje wirusy, pod warunkiem prawidłowo przeprowadzonego procesu wraz z kontrolą stężenia O3 w powietrzu wyrażaną w ppm.
Zatem, aby dezynfekcja mogła zostać uznana za wykonaną prawidłowo oraz skuteczność wymazowa powierzchni była wysoka, należy uzyskać odpowiednią wartość stężenia ozonu w powietrzu, a następnie po dokonaniu pomiaru czujnikiem podtrzymać to stężenie. Innymi słowy utrzymać proces utleniania w stabilnych warunkach. Jest to możliwe tylko w przypadku zastosowania ozonatorów o wysokiej wydajności i charakterze pracy ciągłej.
Po wykonanej usłudze wystawiamy certyfikat dezynfekcji.

Czy ozonowanie zabija wirusy ? Dezynfekcja Legnica

Ozonowanie powierzchni mieszkań, biur, pojazdów komunikacji itd. skutecznie zmniejsza ryzyko zarażenia koronawirusem i wirusem grypy oraz zmniejsza ryzyko rozprzestrzeniania się wirusów na inne osoby. Ozon ma właściwości silnie utleniające, dlatego wirusy wyeksponowane na działanie tak silnego czynnika utleniającego ulegają rozpadowi.

koronawirus

Ozonowanie oprócz właściwości dezynfekujących ma również zastosowanie podczas neutralizacji zapachów tj. nikotyna, stęchlizna itd.

Zapraszamy do współpracy !