Usługi DDD
Pluskwy w ostatnich latach bardzo wyraźnie pojawiły się w przestrzeni publicznej. W związku z tym niebezpieczeństwo pojawienia się ich w naszych domach również wzrosło. Warto mieć świadomość tego zjawiska, aby minimalizować ryzyko.

zwalczanie pluskiew lubin

Pluskwy – jak znaleźć gniazdo ?

Gniazdo pluskiew to nic innego jak miejsce ich kumulacji. Pluskwy domowe zazwyczaj stronią od światła, dlatego ich aktywność jest zdecydowanie większa nocą.
Wówczas wychodzą zwabione ciepłem ciała oraz dwutlenkiem węgla wydychanym przez człowieka lub zwierze podczas snu. Po żerowaniu czyli punktowym wysysaniu krwi z żywiciela wracają do swojej kryjówki zwanej gniazdem, aby strawić pokarm oraz złożyć jaja.

Jak pluskwy mogą dostać się do mieszkania ?

Najprostsza i najczęściej praktykowana droga transportu pluskiew do mieszkań to nieświadome wcześniejsze przebywanie w miejscu, w którym występowały.
Sytuacje, które są w grupie ryzyka to m.in.:
– noclegi w hotelach lub miejscach inne niż własne mieszkanie;
– odwiedziny u osób, które borykają się z problemem pluskiew lub odwiedziny takiej osoby u nas;
– transport publiczny;
– zakup używanych mebli, ubrań lub przedmiotów;
– przemieszczanie się pluskiew częściami wspólnymi dla mieszkań w blokach (szachty, wentylacja, przepusty rur CO).
Dlatego bardzo ważne jest, aby zachować ostrożność podczas podróży jaki i zakupów. Najlepszą metodą jest kontrola wizualna w poszukiwaniu skupisk / gniazd pluskiew.

pluskwy w łóżku

Gdzie szukać skupisk pluskiew ?

Przede wszystkim należy ich szukać w łóżku oraz bezpośrednim sąsiedztwie łóżka.
Gromadzą się najczęściej w zakamarkach konstrukcji łóżka. Tam gdzie elementy drewniane się ze sobą łączą lub tam gdzie materiał tapicerski jest przytwierdzony za pomocą zszywek.

zwalczanie pluskwy w legnicy

Innym dobrym miejscem gdzie zakładają gniazda są listwy przypodłogowe. Ze względu na cykl żerowania pluskwy nie oddalają się za bardzo od miejsca, gdzie mają stały dostęp do krwi. Z tego tez względu poszukiwania za listwami przypodłogowymi najlepiej ograniczyć do strefy okalającej łóżko.
Jeśli przypadek jest bardziej zaawansowany i ilość pluskiew w łóżku jest łatwo dostrzegalna, wówczas możemy liczyć się z tym, że znajdują się one już w większej odległości np. za obrazami , za szafami lub zwabione innymi możliwościami żerowania przemieściły się do kolejnych pokoi.


W przypadku, gdy masz podejrzenie, że w mieszkaniu mogą występować pluskwy, a domownicy mają na ciele wyraźne zaczerwienione miejsca świadczące o ugryzieniach – Zalecamy kontakt w firmą dezynsekcyjną w celu przeprowadzenia wizji lokalnej, zbadania sprawy oraz zaproponowania metody zwalczania pluskiew.

odpluskwianie w lubinie


Domowe sposoby na pozbycie się pluskiew

Wielu klientów zanim skontaktuje się z nami w celu otrzymania oferty na zwalczanie pluskiew, wykonuje szereg czynności we własnym zakresie w celu tak zwanego przetrwania.
Domowe sposoby na pluskwy, które powinno się podjąć samodzielnie to przede wszystkim pranie pościeli i ubrań w temperaturze 60 stopni lub namaczanie w preparacie Allergoff Wash dostępnym w aptece (preparat bezpieczny antyalergiczny).
Kolejnym etapem działań nie chemicznych jest szczegółowe odkurzanie. Przede wszystkim łóżek i szczelin występujących w podłodze pod łóżkiem. Ważne, aby worek po tej czynności wynieść poza mieszkanie


Zapraszamy do współpracy !

pluskwa