Usługi DDD

Kuny to zwierzęta, które osiedlają się bardzo blisko budynków – głównie są to poddasza i strychy. Przygotowując miejsce swojego schronienia tzw. gniazdo, potrafią wyrządzić wiele szkód materialnych. Przede wszystkim niszczą podbitkę, ocieplenie i kable. Generują również duży hałas podczas biegania po dachu.

Długotrwałe przebywanie kun charakteryzuje się również bardzo nieprzyjemnym zapachem ich odchodów. W bliskim sąsiedztwie bardzo często znajdują się również resztki po jedzeniu m.in. szczątki gołębi i innych ptaków oraz ich jaja.

Bardzo niebezpieczne jest występowanie kuny w budynku z instalacją fotowoltaiczną. Pogryzione kable mogą doprowadzić do zwarcia instalacji i pożaru dachu. 

 

Mimo iż kuny są powszechnie uznawane za szkodniki to jednocześnie są pod ochroną ! 

Zatem w świetle prawa, aby pozbyć się niechcianego gościa należy dokonać bezpiecznego odłowienia kuny w klatkę tzw. pułapkę żywołowną, a następnie wywieźć i wypuścić.

Inną skuteczną metodą zabezpieczenia budynku jest zastosowanie instalacji elektrycznej (pastuch elektryczny) po obrysie pasa rynnowego. Jest to rozwiązanie bardzo skuteczne i w perspektywie czasu bardzo korzystne.

 

 

PASTUCH ELEKTRYCZNY NA KUNY – Legnica, Bolesławiec, Lubin

PASTUCH ELEKTRYCZNY NA KUNY – Legnica, Bolesławiec, Lubin